Ulaşım

Şehir Dışından Ulaşım

Üniversite yerleşkesine 1 km mesafede olan Uluslararası Trabzon Hava Limanı’ndan yurt içi ve yurt dışı birçok şehre direkt uçuş bulunmaktadır. 

 

Havayolu ile gelecek olan misafirlerimiz iç hatlar yolcu çıkış terminalinden hava limanı çıkış kapısına ulaştığında devlet sahil yolunda bulunan üst geçidi kullanarak yerleşkeye yaya olarak ulaşabilirler. Havalimanı ile yerleşke arasında otobüs, minibüs vb. toplu taşıma araçları bulunmamaktadır. Tercih eden misafirlerimiz havalimanında bulunan taksiler ile 5 dakika içerisinde fakültemize ulaşabilirler.

 

Otogardan gelecek olan misafirlerimiz “KTÜ Dolmuşları” ve “203-A, 120, 121” hat numaralı belediye otobüsleri ile yerleşke içine ulaşabilmektedir. 

 

Şehir İçi Ulaşım

Merkez Kanuni Yerleşkesi şehir merkezine 5 km, otogara 1,5 km mesafede olup, şehir merkezinden yerleşkeye dolmuş minibüs ve belediye otobüsleri düzenli olarak çalışmaktadır. 

Yerleşke ile şehir merkezindeki çeşitli semtler arasında çalışan otobüs program ve güzergahlarına aşağıdaki internet bağlantısından ve akıllı telefonlarda “Trabzon Ulaşım” uygulamasından ulaşılabilir.

•    Trabzon Belediyesi Otobüs Saat ve Güzergahlarıhttps://www.trabzon.bel.tr/otobus-saatleri.aspx

•    Trabzon Otogar Taksi Durağı : +90 462 325 47 81

•    Trabzon Havalimanı Taksi Durağı : +90 462 325 67 29

Yerleşke İçi Ulaşım

Yerleşke içerisinde şehir ile bağlantıyı sağlayan belediye otobüsleri ve dolmuşlar düzenli olarak çalışmaktadır. Bu araçlar yerleşkenin ana bulvar güzergahı boyunca hareket ederek pek çok fakülteye uğramaktadırlar.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Yerleşke Haritası